Grayscale Patrzy na to, co czyni Bitcoin tak cennym

Najnowszy raport Grayscale’a sugeruje, że dzisiejszy rynek „przypomina początek 2016 roku, okres poprzedzający historyczny bieg byków Bitcoina“.

Najnowszy raport Grayscale’a sugeruje, że Bitcoin zasługuje na znacznie wyższą kapitalizację rynkową niż obecnie.
Inflacja tradycyjnych walut fiatowych skłania inwestorów do poszukiwania nowych sposobów na ochronę swoich pieniędzy.
Weryfikowalny niedobór i podaż Bitcoinu, które nie mogą być kontrolowane przez władze centralne, sprawiają, że Bitcoin jest wielkim magazynem wartości, zauważyła firma.
Główna krypto walutowa firma inwestycyjna Grayscale opublikowała dziś nowy raport, zatytułowany „Valuing Bitcoin“, który ma na celu „pomóc inwestorom uświadomić sobie, dlaczego Bitcoin może być ważniejszy niż kiedykolwiek“.

Według badaczy, wartość Bitcoinu jest nierozerwalnie związana z historią monetarną ostatnich 50 lat i nieodłącznymi cechami pieniądza fiat. W miarę jak globalna inflacja przyspiesza, rośnie popyt na tak deficytowe aktywa pieniężne jak Bitcoin, wyjaśniono w raporcie.

Pobierz aplikację The Decrypt App.
Pobierz naszą aplikację dla najlepszych wiadomości i funkcji na wyciągnięcie ręki. Bądź pierwszym, który wypróbuje The Decrypt Token i wiele więcej.

„Rezerwa Federalna drukuje obecnie więcej i szybciej niż kiedykolwiek,“ zauważył raport, dodając, „Podczas gdy dolar amerykański pozostaje strukturalnie silny w stosunku do innych walut, trwające działania [Quantitative Easing] przyciągnęły uwagę inwestorów, którzy mogą być ostrożni przed inflacją pieniężną“.

W obliczu tego bezprecedensowego bodźca monetarnego i fiskalnego – szczególnie nasilonego przez trwającą pandemię koronaawirusa – inwestorzy szukają sposobów na ochronę przechowywanej wartości przed stale rosnącą podażą pieniądza. A Bitcoin ma wszystkie cechy potrzebne do spełnienia tej roli, powiedział Grayscale.

„Ze względu na unikalne cechy Bitcoin Profit – takie jak jego możliwy do zweryfikowania niedobór i podaż, która nie może być kontrolowana przez władze centralne – uważamy, że może on być wykorzystany jako magazyn wartości i jako sposób na ucieczkę od tej wielkiej inflacji pieniężnej“ – stwierdził raport.

Ethereum
Zgrabiarki w skali szarości w 217 milionach dolarów po telewizyjnej kampanii reklamowej
Kryptońska firma inwestycyjna Grayscale miała tydzień przeboju po nowej kampanii reklamowej w telewizji. CEO Barry Silbert tweetował w piątek, że firma wzięła w tym tygodniu 217 milionów dolarów: …

Ponadto, ponieważ Bitcoin nie jest aktywem generującym środki pieniężne, Grayscale zasugerował, że bardziej odpowiednie jest wycenianie go przy użyciu modeli podobnych do wyceny złota, powołując się na raport napisany przez znanego inwestora Paula Tudora Jonesa w maju. W dokumencie tym porównał on różne magazyny wartości w oparciu o siłę nabywczą, wiarygodność, płynność i przenośność: aktywa finansowe, gotówkę, złoto i Bitcoin.

Grayscale podkreślił, że o ile Bitcoin znalazł się na ostatnim miejscu wśród bardziej tradycyjnych sklepów z wartością, o tyle jego wynik „oznaczał znacznie wyższą kapitalizację rynkową niż obecnie“.

Grayscale patrzy na to, co sprawia, że Bitcoin jest tak cenny.

Wynik Bitcoin’a to prawie 60% aktywów finansowych“, ale ma 1/1200. pozycję w stosunku do ich kapitalizacji rynkowej, zauważa Paul Tudor Jones. Wizerunek: Skala szarości
„To, co było dla mnie zaskoczeniem, to nie to, że Bitcoin przyszedł ostatni, ale to, że zdobył tak wysoki wynik, jak to zrobił“, podsumował Jones w swoim liście do inwestorów.

„Bitcoin miał ogólny wynik prawie 60% aktywów finansowych, ale ma górną granicę rynku, która wynosi 1/1200. Bitcoin zdobył 66% złota jako sklep wartościowy, ale ma limit rynkowy, który wynosi 1/60 wartości wybitnego złota. Coś tu jest nie tak i myślę, że to cena Bitcoinu“, dodał.

Odzwierciedlając to uczucie, raport Grayscale’a sugerował, że obecnie „Bitcoin może być dobrze pozycjonowany, biorąc pod uwagę, że jest to rzadki cyfrowy atut“.

„Mnogość metryk blokowych wskazuje, że obecna struktura rynku przypomina początek 2016 roku, okres poprzedzający historyczny bieg byka Bitcoina. Bitcoin nadal przyciąga uwagę globalnych inwestorów, podaż jest niewielka, aby zaspokoić rosnący popyt, a infrastruktura jest teraz na miejscu, aby zaspokoić ten popyt“, mówią naukowcy.

Chociaż obecnie cena Bitcoina spada, wydaje się, że jest inaczej.